آشنایی با انواع سوخت رسانی در خودروها

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که علاقه دارید بیشتر با سیستم سوخت رسانی در خودرو ها آشنا شوید می ‌توانید با مطالعه این مطلب اطلاعات کاملی در این زمینه به دست آورید. همانطور که احتمالا می دانید سیستم سوخت رسانی در خودرو به دو دسته انژکتوری و کاربراتوری تقسیم می‌شود که ما در این مطلب هر دو این سیستم های سوخت رسانی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

کاربراتور‌ چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم درباره سیستم سوخت ‌رسانی به صورت کاربراتوری صحبت کنیم بهتر است ابتدا به این موضوع بپردازیم که کاربراتور چیست؟ کاربراتور را می توان مهمترین عضو در سیستم سوخت ‌رسانی خودرو به صورت کاربراتوری دانست، کاربراتور در این سیستم دارای وظایفی است که در ادامه به بررسی این وظایف خواهیم پرداخت‌. اولین وظیفه کاربراتور این است که مخلوط صحیحی از هوا و سوخت را وارد سیستم سوخت ‌رسانی در خودرو کند، دومین وظیفه کاربراتور این است که باعث شود هنگامی که موتور خودرو در حال کار کردن به صورت عادی است کمتر سوخت مصرف کند و همچنین باید باعث شود هنگامی که راننده نهایت بازده را از خودرو می خواهد، بیشترین میزان سوخت وارد سیستم سوخت ‌رسانی خودرو شود.

سیستم سوخت رسانی در خودرو

کاربراتور چطور کار می کند؟

دومین موضوعی که درباره سیستم سوخت رسانی در خودرو به صورت کاربراتوری مورد بررسی قرار خواهیم داد این است که کاربراتور چگونه کار می کند؟ به صورت کلی می توان گفت اصلی ترین کار کاربراتور ایجاد مکش در روی مجرای خروج سوخت می باشد، توجه داشته باشید که این کار توسط قسمتی از بدنه کاربراتور که گلوگاه نام دارد صورت می‌ گیرد. بعد از مکش سوخت به درون کاربراتور صفحه گاز هوا باز می شود و باعث می شود تا جریان هوا وارد کاربراتور شود، جریان هوای ورودی هنگامی که از ونتوری عبور می کند سرعتش افزایش پیدا می کند و باعث می شود که مکشی بسیار قوی تر تولید شود. به این ترتیب سوختی که وارد کاربراتور شده بود با هوا مخلوط می شود و این مخلوط به صورت یکجا وارد سیلندر می ‌شود.

سیستم سوخت رسانی در خودرو

معایب سیستم سوخت رسانی در خودرو به صورت کاربراتوری

این نوع سیستم سوخت رسانی در خودرو دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. یکی از مهمترین معایبی که این نوع سیستم سوخت رسانی در خودرو دارد این است که تناسب میزان مخلوط شدن هوا و سوخت رعایت نمی شود و همین موضوع باعث می ‌شود تا خودرو از سوخت بی کیفیت تری استفاده کند، یکی دیگر از مهمترین معایب سیستم سوخت رسانی در خودرو به صورت کاربراتوری این است که این دو سیستم سوخت رسانی در خودرو کاملا وابسته به شرایط محیط است و در صورتی که دما و فشار در یک محیط مناسب نباشد خودروهایی که به صورت کاربراتوری سوخت رسانی می‌کنند حالت مناسب خود را از دست می‌دهند. سومین عیب بزرگ این نوع سیستم سوخت رسانی در خودرو این است که سوخت به صورت یکسان در سیلندر توزیع نمی‌شود و همین موضوع می‌ تواند باعث تاثیر بسیار منفی بر روی کارکرد موتور خودرو شما شود.

سیستم سوخت رسانی در خودرو

سیستم سوخت رسانی انژکتوری چیست؟

سیستم سوخت رسانی در خودرو به صورت انژکتوری به دو صورت آنالوگ و دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد. اگر از روش آنالوگ برای سوخت رسانی در خودرو استفاده شود حجم سوخت تزریق شده بر اساس زمان مورد نیاز برای شارژ و دشارژ کردن خازن کنترل می شود اما در سیستم سوخت رسانی در خودرو به صورت الکتریکی و دیجیتال سیستم های کامپیوتری حجم سوخت تزریق شده بر اساس داده های ذخیره شده در حافظه مشخص می گردد که این کار باعث می شود تا علاوه بر کاهش زمان محاسبات بسیاری از موارد توسط کامپیوتر کنترل گردد تا از اشتباهات احتمالی جلوگیری شود.

سیستم سوخت رسانی در خودرو

سیستم سوخت رسانی انژکتوری چه تفاوتی با سیستم سوخت رسانی کاربراتوری دارد؟

در سیستم های انژکتوری موتورهای گازوئیل سوز برخلاف سیستم کاربراتی از جرقه زنی و شمع خبری نیست و در حقیقت احتراق درون محفظه سیلندر به روش احتراق خود به خودی صورت می‌گیرد، این روش به این صورت می باشد که ابتدا در مرحله تنفس، هوا وارد سیلندر می‌شود و در مرحله بعدی هوای وارد شده به صورت متراکم در می آید و بعد از آن نیز دمای آن افزایش پیدا می کند که این افزایش دما باعث می ‌شود تا هوا داغ و منفجر شود و در نتیجه پیستون به حرکت در می آید.

در موتورهای بنزین سوز سیستم سوخت رسانی در خودرو به این شکل است که در مرحله تنفس، مخلوط سوخت و هوا وارد سیلندر می‌شود و به صورت همزمان احتراق نیز توسط جرقه حاصل از شمع ها ایجاد می شود و به این ترتیب پیستون به حرکت در می آید. در واقع می توان گفت وظیفه ای که کاربراتور در سیستم سوخت رسانی در خودرو به صورت کاربراتوری به عهده داشت را در سیستم سوخت رسانی انژکتوری دو سیستم سوخت ‌رسانی و هوا رسانی به عهده دارند که این دو سیستم توسط واحد کنترل الکترونیکی کنترل می شوند.

سیستم سوخت رسانی در خودرو

یک مثال از سیستم سوخت رسانی در خودرو به صورت انژکتور

اگر بخواهیم در یک مثال ساده سیستم سوخت رسانی در خودرو به صورت انژکتوری را به بدن انسان تشبیه کنیم می‌توان گفت واحد کنترل الکترونیکی همان مغز انسان است که تمامی حالات ممکن را تحت کنترل می گیرد و دستورات لازم را به سایر اعضا می دهد، سنسورهایی که در سیستم سوخت رسانی در خودرو به صورت انژکتوری قرار دارند در واقع همان حواس پنجگانه انسان هستند و عملگرها نیز دست و پای انسان هستند که عملیات مختلفی را می توانند بر اساس دستوراتی که از مغز می‌رسد و با کمک حواس پنجگانه انجام دهند. به این ترتیب شما به صورت کلی موفق شدید که با دو سیستم سوخت رسانی در خودرو که سیستم های سوخت رسانی به صورت انژکتوری و کاربراتوری بودند به صورت کامل آشنا شوید.


امتیاز: بد خوب

کارشناسی خودرو به خریدار کمک می کند تا خودروی موردنظر خود را قبل از خرید، بصورت تخصصی توسط کارشناس خودرو مجرب با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های دیجیتال تشخیص رنگ خودرو کاملا بررسی کرده و از سلامت خودرو مطمئن شود و مهم تر از همه از قیمت واقعی خودرو اطلاع پیدا کند. بسیاری از خودروهای موجود در بازار که در آگهی ها مشاهده میکنید دارای ایرادات اساسی هستند که اصولا فروشنده ها از اعلام وضعیت واقعی خودرو خودداری میکنند ، هرکدام از این ایرادات تاثیر مستقیم در قیمت خودرو دارد کارشناس پدیده خودرو بعد از بازدید و بررسی کامل خودرو اقدام به اعلام وضعیت کامل خودرو و قیمت واقعی آن به خریدار میکند . قیمت گذاری بر اساس معاملات واقعی صورت گرفته در بازار میباشد

گزارش کارشناسی خودرو به صورت مکتوب و تصویری از طریق سایت پدیده خودرو قابل دسترسی میباشد.بازدید خودرو شامل تشخیص رنگ خودرو و کارشناسی بدنه خودرو ، فنی و گیربکس ، سیستم برقی و آپشن و تست دیاگ و تست رانندگی میباشد. هزینه کارشناسی خودرو بسته به نوع خودرو و نوع کارشناسی خودرو انتخاب شده متغیر خواهد بود.