آشنایی با شیوه های کلاهبرداری در معاملات خودرو

با توجه به گزارش های متعدد کلاهبرداری در زمان معامله خودرو تصمیم گرفتیم شما رو با انواع این روش ها آشنا کنیم. موارد زیر حاصل تجربه سالها کارشناسی خودرو این مجموعه میباشد

روش های کلاهبرداری در زمان معاملات خودرو

1.حضور همزمان چند خریدار

به قول معروف جوگیر نشوید. البته این روش خیلی وقته داره استفاده میشه و در واقع داره منسوخ میشه اما متاسفانه هنوز افرادی هستند که اینجوری سرمایشون رو در عرض چند دقیقه از دست میدهند.

شما در میان آگهی ها خودروی مورد نظرتون رو پیدا میکنید با توجه به اینکه قیمت خیلی مناسبی هم داره به همین علت سریعا خودتون رو به محل آگهی میرسونید و زمانی که فروشنده در حال نشان دادن خودرو به شماست افراد دیگری نیز جهت خرید خودرو مراجعه میکنند و در حالی که شخصی به عنوان کارشناس خودرو (البته از نوع تقلبی) همراه خود دارند اقدام به کارشناسی خودرو میکنند و به فروشنده اصرار میکنند که خودرو را به آنها بفروشد شما هم به گمان اینکه خودرو کارشناسی شده وارد معامله میشید و از فروشنده میخواین که چون شما زودتر از بقیه خریدار ها رسیدید میبایست خودرو به شما فروخته بشه در حالی که این افراد همگی با هم هستند و خودرو دارای ایرادات عمده و اساسی میباشد ، فروشنده نیز درخواست شمارو قبول میکنه و در قبال دریافت وجه خودروی تصادفی و دارای ایرادات متعدد رو به شما میفروشه و شما بعد از اینکه خودرو به نام شما شد متوجه میشوید که چه کلاه بزرگی سرتون رفته .از این روش بیشتر در محدوده مناطق صادقیه ، آریا شهر ، ستارخان ، پونک ، تهرانپاس و حکیمیه استفاده میشود .

پس وقتی با همچین موردی برخورد کردید قبل از پرداخت هرگونه وجه از کارشناس خودرو و مشاور حقوقی مورد اعتماد استفاده کنید ، مطمئنا هزینه استفاده از این خدمات بهتر از ازدست دادن تمام سرمایه شما میباشد .

 

2.جابجایی خودرو در زمان انتقال سند

این روشی که کلاهبرداران در زمان فروش خودرو استفاده میکنند و تا کنون چند مرتبه توسط کارشناسان پدیده خودرو رویت شده فقط توسط کلاهبرداران حرفه ای استفاده میشود.

یکی از مشتریان که از طریق وب سایت در خواست کارشناسی خودرو کرده بود با تیزهوشی کارشناس پدیده خودرو در لحظه آخر متوجه کلاهبرداری فروشنده شد. .بعد از اعزام کارشناس خودرو در محل و کارشناسی خودرو مشخص شد خودرو کاملا سالم و بدون ایراد میباشد و برگه کارشناسی خودرو با جزئیات کامل در اختیار خریدار قرار گرفت با توجه به اینکه خریدار آشنایی چندانی با روال کار اداری و نحوه انتقال سند خودرو رو نداشت از کارشناس خودرو درخواست کرد تا در دفترخانه جهت انتقال سند خودرو حاضر شود از انجاییکه خودرو از نظر فنی و بدنه کاملا سالم بود و مدارک خودرو نیز تکمیل بود به نظر میرسید مشکلی جهت انتقال سند وجود نداشته باشد . خودروی خریداری شده در خیابان پارک شده بود و خریدار منتظر انجام  مراحل اداری دفترخانه و دریافت سوئیچ خودرو بود در این لحظه وقتی کارشناس پدیده خودرو در حال رویت مدارک خودرو بود متوجه شد شماره شاسی خودروی کارشناسی شده با خودرویی که در حال ثبت وکالت فروش میباشد تفاوت دارد جهت اطمینان از این موضوع مجددا جهت بازدید خودرو به محل خودرو برمیگردد اما جای پارک خودرو خالیست و در همان لحظه شخصی در حالی جابجا کردن خودروست به همین علت منتظر میماند تا خودرو را در محل پارک کنند وقتی فرد مورد نظر خودرو رو پارک میکند و از محل فاصله میکیرد کارشناس خودرو مجددا اقدام به کارشناسی خودرو میکند و در کمال تعجب مشاهده میکند خودرو با همان مشخصات ظاهری است ولی کاملا رنگ و چپی میباشد ، اینجا مشخص شد که فروشنده با در اختیار داشتن دو خودرو که دارای مشخصات یکسان میباشد و یکی از آنها سالم و دیگری دارای ایرادات متعدد است اقدام به آگهی میکند و خودروی سالم را به رویت خریدار میرسانند و خودروی مورد دار را به نام خریدار سند میزند و تحویل میدهد . در این مورد متاسفانه بعد از حضور پلیس در محل فروشنده ه متواری شده و آدرس و شماره های اعلام شده نیز فاقد وجاهت بود.

3.حضور در محل با خودروی مدل بالا و سرقتی

هیچ وقت به ظاهر خریدار یا فروشنده اعتماد نکنید.در اقدامی عجیب به خصوص در زمان معامله خودروهای مدل بالا افرادی به عنوان خریدار خودرو با خودروهای مدل بالا در محل حضور پیدا میکنند و سوئیچ  خودروی خودر را در اختیار شما قرار میدهند و قصد دور زدن با خودرو شما رو دارند و شما به گمان با ارزش بودن خودرو در اختیار داشتن خودروی خریدار خودرویتان را در اختیار ایشان قرار میدهید قافل از اینکه خودرو سرقتی است و از انجاییکه احتمالا خودروی شما با ارزش تر است هرگز برنخواهد گشت.

این مطلب در حال به روز رسانی میباشد....

اگر شما هم در زمان معامله خودرو به هر نحوی سرتون کلاه رفته به ما اعلام کنید تا تجربه شما رو در اختیار دیگران قرار بدیم
 


امتیاز: بد خوب

 

 

کارشناسی خودرو دست دوم به خریدار کمک می کند تا خودروی موردنظر خود را قبل از خرید، بصورت تخصصی توسط کارشناس خودرو مجرب با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های دیجیتال کاملا بررسی کرده و از سلامت خودرو مطمئن شود و مهم تر از همه از قیمت واقعی خودرو اطلاع پیدا کند. بسیاری از خودروهای موجود در بازار که در آگهی ها مشاهده میکنید دارای ایرادات اساسی هستند که اصولا فروشنده ها از اعلام وضعیت واقعی خودرو خودداری میکنند ، هرکدام از این ایرادات تاثیر مستقیم در قیمت خودرو دارد کارشناس پدیده خودرو بعد از بازدید و بررسی کامل خودرو به کمک کارشناس خرید خودرو دست دوم اقدام به اعلام ضعیت کامل خودرو و قیمت واقعی آن به خریدار میکند . قیمت گذاری بر اساس معاملات واقعی صورت گرفته در بازار میباشد.

گزارش کارشناسی خودرو به صورت مکتوب و تصویری از طریق سایت پدیده خودرو امکان دانلود و مشاهده فرم کارشناسی خودرو را دارد.بازدید خودرو شامل رنگ و بدنه ، فنی و گیربکس ، سیستم برقی و آپشن و تست دیاگ و تست رانندگی میباشد. هزینه کارشناسی خودرو دست دوم بسته به نوع خودرو و نوع کارشناسی انتخاب شده متغیر خواهد بود.