انواع رادار

اکثر خودروهای لوکس دارای رادار های مختلفی هستند که اکثر رادار ها جهت حفظ امنیت سرنشینان طراحی شده اند در اینجا به معرفی مواردی از آنها خواهیم کرد:

رادار عابر پیاده: سیستم تشخیص عابر پیاده یک سیستم هوشمند و جدید هشدار پیش از برخودر است. سیستم رادار عابر پیاده می تواند عابر پیاده را تشخیص دهد . این رادار به کمک صوت و گرافیک به راننده هشدار می دهد و اگر راننده اعتنایی نکند خودرو به صورت اتومات نسبت به ترمز گیری اقدام می کند، تا از تصادف با عابر پیاده جلوگیری کند. با استفاده از رادار عابر پیاده ایمنی را به خودرو خود هدیه دهید. این فناوری با استفاده از دوربین و رادارهایی حضور مسافران را احساس می کند و داده ها را به مرکز منتقل می کند، و مرکز با تحلیلی که انجام می دهد فاصله عابر را محاسبه و در صورت لزوم به راننده هشدار می دهد.

رادار نقطه کور: مواقعی که اجسام و یا خودرویی در نقطه کور راننده  قرار بگیرد که راننده نتواند آن را ببیند  به راننده هشدار می دهد که این هشدار با رنگ زرد بر روی آینه کناری خودرو  و سپس در صورتی که خطر جدی باشد با رنگ قرمز و اگر در صورتی که احتمال برخورد و تصادف بیشتر باشد به طور خودکار رادار سیستم ترمز را فعال می کند.

رادار بین خطوط: رادار بین خطوط در قسمت بالایی شیشه جلوی خودرو نصب می شود، و زمانی فعال می شود که راننده قصد گذر به خطوط دیگر را دارد، چنانچه راننده هنگام عوض کردن خط خود از راهنما استفاده نکند لرزشی بر روی فرمان به وجود می آید و از طریق سیستم، پیغام هشدار به راننده ارسال می شود. تا بدین صورت احتمال وقوع تصادف را کاهش دهد. در برخی از خودروها این سیستم به صورت خودکار خودرو را در میان دو خط نگه می دارد. توجه داشته باشیدکه این سیستم از طریق حسگر مسیر راننده را از منحرف شدن از مسیر اصلی آگاه می سازد.

رادار کروز کنترل این رادار بر روی سپر جلو خودرو نصب می شود، و وظیفه کنترل فاصله خودرو با خودروهای دیگر را بر عهده دارد. و اگر راننده ای فاصله مجاز تعیین شده را رعایت نکند به راننده هشدار می دهد و اگر راننده به این هشدارها بی توجهی کند خودرو به صورت کاملا اتوماتیک متوقف می شود.

رادار پارک خودرو: این رادار به راننده کمک می کند تا پارک مطمئنی داشته باشد. با استفاده از این رادار دیگر راننده به هنگام پارک نیازی به  فرمان نداشته و صرفا با استفاده از گاز و ترمز عمل پارک به خوبی انجام می شود. بدین صورت که در واقع ابتدا فضای خالی را اسکن و بررسی می کند و در صورتی که فضای مورد نظر مطلوب و در حد استاندارد خودرو باشد به راننده پیغامی مبنی بر پارک خودرو فرستاده می شود.  در این هنگام نیز سیستم مقدار گاز و ترمز را به راننده اعلام می نماید و در نهایت خودرو بدون استفاده راننده از فرمان پارک می شود .

 

 

کارشناسی خودرو دست دوم به خریدار کمک می کند تا خودروی موردنظر خود را قبل از خرید، بصورت تخصصی توسط کارشناس خودرو مجرب با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های دیجیتال کاملا بررسی کرده و از سلامت خودرو مطمئن شود و مهم تر از همه از قیمت واقعی خودرو اطلاع پیدا کند. بسیاری از خودروهای موجود در بازار که در آگهی ها مشاهده میکنید دارای ایرادات اساسی هستند که اصولا فروشنده ها از اعلام وضعیت واقعی خودرو خودداری میکنند ، هرکدام از این ایرادات تاثیر مستقیم در قیمت خودرو دارد کارشناس پدیده خودرو بعد از بازدید و بررسی کامل خودرو به کمک کارشناس خرید خودرو دست دوم اقدام به اعلام ضعیت کامل خودرو و قیمت واقعی آن به خریدار میکند . قیمت گذاری بر اساس معاملات واقعی صورت گرفته در بازار میباشد.

گزارش کارشناسی خودرو به صورت مکتوب و تصویری از طریق سایت پدیده خودرو امکان دانلود و مشاهده فرم کارشناسی خودرو را دارد.بازدید خودرو شامل رنگ و بدنه ، فنی و گیربکس ، سیستم برقی و آپشن و تست دیاگ و تست رانندگی میباشد. هزینه کارشناسی خودرو دست دوم بسته به نوع خودرو و نوع کارشناسی انتخاب شده متغیر خواهد بود.