تحلیل و بررسی لامبورگینی ساخت تبریز

همانطور که می دانید چند وقت پیش لامبورگینی مورسیه لاگو sv در شهر تبریز با استفاده از مهندسی معکوس مشابه سازی و طراحی شد. لامبورگینی ساخت تبریز بسیاری از افراد را به این فکر انداخت که ممکن است دارای مشکلات بسیار زیادی باشد، به همین علت در این مطلب تصمیم گرفتیم تا به تحلیل و بررسی لامبورگینی ساخت تبریز بپردازیم تا با آشنایی بیشتر با این خودرو بتوانید ارزش کار مهندسان سازنده خودرو را بدانید.

صحبت هایی از مسئول تیم سازنده این خودرو

مسئول تیم سازنده خودرو لامبورگینی ساخت تبریز آقای مسعود مرادی درباره این خودرو بیان کرده است که این طرح در مدت چهار و نیم سال توسط تیم متخصص ۱۶ نفری مراحل تحقیقاتی، طراحی، مدل سازی و ساخت را پشت سر گذاشته است. طبق ادعای آقای مسعود مرادی این خودرو تست جاده ای و آزمایش پایداری را با موفقیت پشت سر گذاشته است و به همین دلیل می‌توان آن را یکی از موفق ترین اختراعات ایران در زمینه صنعت خودرو دانست. تمامی اعضای این تیم هدف از ساخت خودرو لامبورگینی ساخت تبریز را اجرای مهندسی معکوس و دستیابی به دانش فنی تولید خودروهای اسپورت و بومی سازی آن ها می دانند. ساخت خودرو لامبورگینی ساخت تبریز باعث شده است که سرمایه ‌گذاران ایرانی علاقه مند به سرمایه گذاری در زمینه ساخت این خودروها شوند.

لامبورگینی ساخت تبریز

مراحل ساخت لامبورگینی ساخت تبریز

مراحل ساخت خودرو لامبورگینی ساخت تبریز مراحلی بسیار دشوار بوده است که طی کردن این مراحل به مدت چهار و نیم سال به طول انجامیده است. اولین مرحله از طراحی لامبورگینی ساخت تبریز مدل سازی این خودرو بود که مدت زمان زیادی گرفت تا تیم سازنده این خودرو موفق شوند که مدل اولیه آن را با استفاده از مهندسی معکوس طراحی کنند. در مرحله بعدی از طراحی خودرو لامبورگینی ساخت تبریز توسط مواد کامپوزیت ساخته شد تا طرح اولیه ای از آن در دست باشد، در مراحل بعدی نیز استراکچرهای فلزی و همینطور مهندسی مکانیک و برق خودرو در دست ساخت بودند که این مراحل نیز با موفقیت کامل به پایان رسید. در انتهای مراحل طراحی خودرو لامبورگینی ساخت تبریز کارهای مهارتی، نقاشی و تودوزی توسط تیم های ایرانی انجام شد که در آن از مشاوره‌ های خودرو سازان حرفه ای ایرانی نیز استفاده شد.

لامبورگینی ساخت تبریز

ویژگی های فنی لامبورگینی ساخت تبریز

بی شک یکی از مهمترین عواملی که تمامی افراد دوست دارند در تحلیل و بررسی خودرو لامبورگینی ساخت تبریز مورد بررسی قرار گیرد ویژگی های فنی این خودرو می ‌باشد. آشنایی با ویژگی های فنی خودرو لامبورگینی ساخت تبریز باعث می شود تا هر چه بیشتر با کار بسیار بزرگی که متخصصان تبریزی در این زمینه انجام داده ‌اند آشنا شوید. لامبورگینی ساخت تبریز خودرویی است که دارای ۳۰۶ اسب بخار قدرت، ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت سرعت، شش سیلندر ۳.۸ لیتری و همینطور گیربکس ۶ سرعته می باشد. سیستم پایداری خودرو لامبورگینی ساخت تبریز یک سیستم پایداری کاملاً به روز است، این خودرو دارای ۴۷۱ سانتیمتر طول، ۲۶۰ سانتی متر عرض و ۳۴۴ سانتی متر ارتفاع می باشد. بی شک یکی از مهمترین مشخصه های لامبورگینی ساخت تبریز این است که ساختار لامبورگینی کاملاً در آن حفظ شده است و فقط سعی در بومی سازی آن بوده است.

لامبورگینی ساخت تبریز

ویژگی های قطعات لامبورگینی ساخت تبریز

همانطور که گفته شد در ساخت این خودرو داخلی طرح پلت فرم و ساختار کلی لامبورگینی کاملاً حفظ شده است و تغییرات آن چنانی در آن داده نشده است با این حال شاید برای شما جالب باشد که بدانید هیچ یک از قطعاتی که در ساخت خودرو لامبورگینی ساخت تبریز مورد استفاده قرار گرفته است از قطعات اصلی لامبورگینی نیست و تماماً توسط متخصصان ایرانی طراحی و ساخته شده ‌اند، همین موضوع باعث شده است که بسیاری از سرمایه گذاران اعتماد بسیار زیادی به متخصصان داخلی در زمینه خودروسازی کنند و بر روی این متخصصان تبریزی سرمایه گذاری های کلانی صورت گرفته است. از آنجایی که در ساخت خودرو لامبورگینی ساخت تبریز تماماً از مواد اولیه و قطعات داخلی و ساخت داخل استفاده شده است می توان به راحتی ساخت این خودروها را به صورت صنعتی انجام داد و اقدام به صادرات این خودرو کرد که همین موضوع باعث می‌شود تا رشد چند برابری در زمینه کیفیت خودروهای داخلی و همینطور صادرات خودروهای داخلی را داشته باشیم.

لامبورگینی ساخت تبریز

آیا ساخت این خودرو به صورت کیت بوده است؟

یکی از مهمترین سوالاتی که ممکن است برای بسیاری از افراد پیش آمده باشد این است که آیا این خودرو با استفاده از کیت هایی که در بازار وجود دارند ساخته شده است؟ همانطور که می دانید امروزه در بازار قطعات برخی از خودروها را به صورت کیت به فروش می رسانند که با استفاده از آن می توان یک پلتفرم کلی از ساختار یک خودرو را طراحی کرد. حال سؤالی که پیش می‌آید این است که آیا در ساخت لامبورگینی ساخت تبریز از این کیت ها استفاده شده است؟ برای پاسخ به این سؤال باید گفت که خیر قطعات این خودرو در آزمایشگاه به صورت داخلی طراحی شده‌ اند و طراحی‌های انجام شده آن به صورت جزء به جزء نیز وجود دارد و بعد از ساخت تمامی قطعات هر یک از این قطعات به کارگاه ساخت خودرو با هدف ساخت خودرو فرستاده شده ‌اند.

لامبورگینی ساخت تبریز

آیا مشکلی در مالکیت معنوی خودرو وجود ندارد؟

سؤال دیگری که از آقای مسعود مرادی طراح اصلی این خودرو پرسیده می شود این است که آیا مالکیت معنوی این خودرو که به شرکت لامبورگینی اختصاص دارد مشکلی در تولید عمده آن به وجود نمی‌ آورد؟ ایشان در پاسخ به این سؤال گفتند که در صورتی که این مشکل به وجود بیاید می توان خودرو لامبورگینی را با طرحی جدید طراحی کرد که باعث می شود کشور ایران بتواند لامبورگینی با طرح جدیدی را ثبت کند که در این شرایط می ‌توان آن را به تولید انبوه و عمده رساند.


 


امتیاز: بد خوب

کارشناسی خودرو به خریدار کمک می کند تا خودروی موردنظر خود را قبل از خرید، بصورت تخصصی توسط کارشناس خودرو مجرب با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های دیجیتال تشخیص رنگ خودرو کاملا بررسی کرده و از سلامت خودرو مطمئن شود و مهم تر از همه از قیمت واقعی خودرو اطلاع پیدا کند. بسیاری از خودروهای موجود در بازار که در آگهی ها مشاهده میکنید دارای ایرادات اساسی هستند که اصولا فروشنده ها از اعلام وضعیت واقعی خودرو خودداری میکنند ، هرکدام از این ایرادات تاثیر مستقیم در قیمت خودرو دارد کارشناس پدیده خودرو بعد از بازدید و بررسی کامل خودرو اقدام به اعلام وضعیت کامل خودرو و قیمت واقعی آن به خریدار میکند . قیمت گذاری بر اساس معاملات واقعی صورت گرفته در بازار میباشد

گزارش کارشناسی خودرو به صورت مکتوب و تصویری از طریق سایت پدیده خودرو قابل دسترسی میباشد.بازدید خودرو شامل تشخیص رنگ خودرو و کارشناسی بدنه خودرو ، فنی و گیربکس ، سیستم برقی و آپشن و تست دیاگ و تست رانندگی میباشد. هزینه کارشناسی خودرو بسته به نوع خودرو و نوع کارشناسی خودرو انتخاب شده متغیر خواهد بود.