تغییرات ظاهری که منجر به جریمه خودرو می شوند

بسیاری از افراد علاقه مند هستند که در شکل ظاهری خودروی خود تغییراتی را ایجاد کنند. این افراد باید بدانند که ایجاد برخی از تغییرات ظاهری در خودرو می تواند جریمه های سنگینی را برای آن ها داشته باشد. به همین علت تصمیم گرفتیم در این مطلب کمی بیشتر درباره ی جریمه های تغییرات ظاهری در خودرو صحبت کنیم تا با آشنایی با این جریمه‌ها با ایجاد تغییر در ظاهر خودروی خود، جریمه نشوید.

چرا مجازات برای تغییرات ظاهری در خودرو؟

قبل از اینکه بخواهیم به جریمه تغییرات ظاهری در خودرو بپردازیم و بررسی کنیم که کدام یک از تغییرات ظاهری در خودرو باعث می شود تا شما جریمه شوید، بهتر است ابتدا به این موضوع بپردازیم که چرا با ایجاد تغییرات ظاهری در خودرو شما جریمه می‌شوید؟ یکی از مهمترین دلایل این امر این است که گاهی اوقات تغییراتی که شما در خودرو خود ایجاد می‌ کنید باعث می‌شود تا سایر افرادی که در اطراف شما هستند دچار آزار و اذیت شود در نتیجه این امر می‌ تواند باعث خلل در زندگی روزانه بسیاری از افراد شود. به همین دلیل است که پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام کرده است برخی از تغییرات ظاهری در خودرو اگر بدون هماهنگی پلیس صورت گرفته باشند دارای جریمه های سنگین هستند تا به این ترتیب از آزار و اذیت دیگران جلوگیری کنند.

تغییرات ظاهری در خودرو

ایجاد آلودگی صوتی

یکی از مهمترین تغییرات ظاهری در خودرو تغییر بوق و ایجاد صداهای مختلف در خودرو می باشد. این امر می‌تواند باعث شود تا در محیط اجتماعی و زندگی روزانه سایر افراد مشکلات بسیار زیادی به وجود بیاید چرا که آلودگی صوتی امروزه به یکی از مهمترین معضلات شهرهای بزرگ تبدیل شده است. همان‌ طور که می‌دانید در هر کشوری صدای بوق خودروها را با استفاده از قوانین آن کشور تعیین می کنند به همین علت است که در صورتی که شما در میزان این صدا تغییراتی ایجاد کنید که به منزله ی تغییرات ظاهری خودرو باشد، شما جریمه می شوید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید قوانینی وجود دارند که در صورتی که سیستم های اگزوز و خنک کننده ی شما صداهای بیش از اندازه ای را تولید کنند می‌توانند باعث جریمه ی سنگین شما شوند.

تغییرات ظاهری در خودرو

تغییر سیستم تعلیق یکی دیگر از تغییرات ظاهری در خودرو

یکی دیگر از مهمترین مواردی که از تغییرات ظاهری در خودرو محسوب شده و باعث جریمه خودرو شما می‌ شود، تغییراتی است که در قاب و سیستم تعلیق خودروی شما صورت می‌ گیرد. در هر کشوری بر اساس قانون آن کشور اندازه های مختلفی برای میزان ارتفاع از زمین بر حسب اینچ و ... تعیین می‌شود که در صورتی که وسایل نقلیه و خودروها این اندازه ها را رعایت نکنند دچار جریمه های بسیار سنگین می شوند. بنابراین در صورتی که قصد دارید در قاب یا سیستم تعلیق خودروی خود هر گونه تغییراتی را ایجاد کنید همواره به این نکته توجه داشته باشید که محدودیت هایی که قوانین برای ارتفاع از زمین مشخص می کنند را رعایت کنید تا جریمه نشوید.

تغییرات ظاهری در خودرو

تغییرات در موتور خودرو

بسیاری از افراد علاقه ی بسیار زیادی دارند که تنظیمات موتور خودروی خود را تغییر دهند که این مورد نیز یکی دیگر از موارد تغییرات ظاهری در خودرو می باشد که باعث جریمه ی شما می شود. شاید برای بسیاری از شما این سؤال پیش آمده باشد که به چه دلیل این مورد از تغییرات ظاهری در خودرو باعث جریمه شدن می شود؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که ایجاد تغییرات در موتور خودرو می تواند باعث ایجاد آلودگی هوا و همینطور ایجاد آلودگی صوتی شود که بنابراین باعث می‌شود تا زندگی روزمره بسیاری از افراد تحت تأثیر این مورد از تغییرات ظاهری در خودرو قرار بگیرد بنابراین در قوانین آمده است که این نوع از تغییرات ظاهری در خودرو خلاف قوانین است و یک کار غیر قانونی به شمار می آید.

تغییرات ظاهری در خودرو

تغییرات در نور خودرو

تغییرات نور ماشین از دیگر موارد تغییرات ظاهری در خودرو می باشد که در صورتی که از مقدار مشخص شده بیشتر باشد می‌تواند باعث جریمه های سنگین برای شما شود. توجه داشته باشید که چراغ های جلوی خودرو شما باید نوری مشخص همراه با سطح مشخصی از میزان نورپردازی را داشته باشند. گاهی اوقات بسیاری از افراد از چراغ های زنون با شدت نور بسیار بالا استفاده می‌ کنند که این کار باعث می‌ شود تا افرادی که از جلو به آن ها نزدیک می‌شوند، دچار اذیت شوند به همین علت است که این مورد از تغییرات ظاهری در خودرو می‌تواند باعث صدور جریمه های بسیار سنگین برای شما شود. به دلیل همین جریمه‌ های سنگین می باشد که چراغ های زنون در کارخانه ها بر روی خودرو نصب نمی شوند و برای اینکه بتوانید آنها را بر روی خودروی خود نصب کنید باید به مکانیکی های مختلف و غیر قانونی مراجعه کنید.

تغییرات ظاهری در خودرو

رنگی کردن شیشه ها

آخرین مورد از تغییرات ظاهری در خودرو که باعث جریمه شما می شود رنگی کردن شیشه ها می باشد. توجه داشته باشید که در صورتی که شیشه های جلو و پشت شیشه های کناری خودروی خود را رنگی کنید تعویض کردن آنها تقریباً غیر ممکن است و به این ترتیب مشکلات بسیار زیادی در آینده برای شما به وجود می آید. در هر کشور بر اساس قوانین آن کشور درصد مختلفی برای رنگ کردن شیشه ها وجود دارد که شما نمی توانید بیش از آن مقدار شیشه های خود را رنگی کنید. این قوانین در کشور ایران نیز وجود دارند و در زمان آموزش رانندگی به تمامی داوطلبان گواهینامه گفته می شود. این مورد از تغییرات ظاهری در خودرو در میان جوانان بسیار شایع می‌ باشد و به همین دلیل معمولاً برای صاحبان خودرو مشکلات بسیار زیادی را به وجود می‌آورد. بنابراین همواره به یاد داشته باشید که در هنگام رنگ کردن شیشه های خودرو سعی کنید از حد تعیین شده شیشه های خود را بیشتر رنگی نکنید.


 


امتیاز: بد خوب

کارشناسی خودرو به خریدار کمک می کند تا خودروی موردنظر خود را قبل از خرید، بصورت تخصصی توسط کارشناس خودرو مجرب با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های دیجیتال تشخیص رنگ خودرو کاملا بررسی کرده و از سلامت خودرو مطمئن شود و مهم تر از همه از قیمت واقعی خودرو اطلاع پیدا کند. بسیاری از خودروهای موجود در بازار که در آگهی ها مشاهده میکنید دارای ایرادات اساسی هستند که اصولا فروشنده ها از اعلام وضعیت واقعی خودرو خودداری میکنند ، هرکدام از این ایرادات تاثیر مستقیم در قیمت خودرو دارد کارشناس پدیده خودرو بعد از بازدید و بررسی کامل خودرو اقدام به اعلام وضعیت کامل خودرو و قیمت واقعی آن به خریدار میکند . قیمت گذاری بر اساس معاملات واقعی صورت گرفته در بازار میباشد

گزارش کارشناسی خودرو به صورت مکتوب و تصویری از طریق سایت پدیده خودرو قابل دسترسی میباشد.بازدید خودرو شامل تشخیص رنگ خودرو و کارشناسی بدنه خودرو ، فنی و گیربکس ، سیستم برقی و آپشن و تست دیاگ و تست رانندگی میباشد. هزینه کارشناسی خودرو بسته به نوع خودرو و نوع کارشناسی خودرو انتخاب شده متغیر خواهد بود.