تهدید جهش قیمت ها در بازار خودرو 98

یکی از مهم ترین مسایلی که صنعت خودرو کشور در سال 98 با آن روبرو خواهد شد، مشکل تامین منابع برای تولید خودرو خواهد بود. مساله تامین منابع هم از نظر داخلی برای خودروسازان مشکل ساز خواهد بود و هم از نظر خارجی. در سطح داخلی، شرکت های تولید کننده با مشکل تامین سرمایه لازم برای تولید روبرو خواهند بود، و در سطح خارجی، مشکل تامین قطعات منفصله و مواد اولیه لازم برای ساخت خودرو، آنها را به دردسر خواهد انداخت.

بی شک مشکل اصلی همه تولید کنندگان و مصرف کنندگان در سال جاری، تورم خواهد بود. این تورم هر دو طرف معادله عرضه و تقاضا را به دردسر خواهد انداخت. بسیاری از خریداران، قدرت خرید خود را از دست داده اند و دیگر نمی توانند خودرو بخرند یا مجبور به خرید محصولات ارزان تر شده اند. این کاهش قدرت خرید در حالی صورت می گیرد که صنعت خودرو نیاز به تامین نقدینگی دارد. از سوی دیگر، تحریم های خودروسازی مانع از آن می شوند که قطعه سازان، به سادگی گذشته قطعات نیمه آماده یا مواد اولیه را خریداری کرده و نسبت به تحویل قطعات به خودروسازان اقدام نمایند. این مشکل نیز در صورتی اتفاق می افتد که موجودی انبار خودروسازان رو به اتمام گذاشته است.
کاهش شدید تقاضا در سال 98 به واسطه کاهش قدرت خرید مردم و افزایش قیمت خودروها، در کنار عدم توانایی تامین نقدینگی از مسیرهای خارجی، خودروسازان را با نگرانی های عمده ای روبرو کرده است. از سوی دیگر کسانی که در سال 97 خودرو خریداری کرده اند، به امید آنکه با کاهش عرضه، قیمت ها افزایش یابد و خودروها را با سود به خریداران بفروشند، دچار ضرر خواهند شد، چرا که تقاضا برای خرید خودرو به دلیل نامعلوم بودن آینده اقتصادی، به شدت کاهش خواهد یافت. خبر خوشی از لغو ممنوعیت واردات به گوش نمی رسد و در صورت ادامه یافتن این ممنوعیت، بحران افزایش قیمت ها که از سمت خودروهای وارداتی شروع شده و به صورت تدریجی تاثیر خود را بر بازار خودروهای داخلی گذاشته، مصرف کنندگان ایرانی را بیش از پیش متضرر خواهد کرد.


امتیاز: بد خوب

کارشناسی خودرو به خریدار کمک می کند تا خودروی موردنظر خود را قبل از خرید، بصورت تخصصی توسط کارشناس خودرو مجرب با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های دیجیتال تشخیص رنگ خودرو کاملا بررسی کرده و از سلامت خودرو مطمئن شود و مهم تر از همه از قیمت واقعی خودرو اطلاع پیدا کند. بسیاری از خودروهای موجود در بازار که در آگهی ها مشاهده میکنید دارای ایرادات اساسی هستند که اصولا فروشنده ها از اعلام وضعیت واقعی خودرو خودداری میکنند ، هرکدام از این ایرادات تاثیر مستقیم در قیمت خودرو دارد کارشناس پدیده خودرو بعد از بازدید و بررسی کامل خودرو اقدام به اعلام وضعیت کامل خودرو و قیمت واقعی آن به خریدار میکند . قیمت گذاری بر اساس معاملات واقعی صورت گرفته در بازار میباشد

گزارش کارشناسی خودرو به صورت مکتوب و تصویری از طریق سایت پدیده خودرو قابل دسترسی میباشد.بازدید خودرو شامل تشخیص رنگ خودرو و کارشناسی بدنه خودرو ، فنی و گیربکس ، سیستم برقی و آپشن و تست دیاگ و تست رانندگی میباشد. هزینه کارشناسی خودرو بسته به نوع خودرو و نوع کارشناسی خودرو انتخاب شده متغیر خواهد بود.