مراحل کارشناسی خودرو

۱۳۹۷/۱۰/۲۴

کارشناسی خودرو و تشخیص رنگ خودرو یک کار کاملا ضروری برای خرید یا فروش یک اتومبیل می باشد. انجام این کار دارای اصول و مراحل خاصی است که ما در این مقاله قصد داریم دقیق تر درباره هر یک از این مراحل صحبت کنیم. اگر شما هم می خواهید اطلاعات دقیق تری در مورد مراحل کارشناسی اتومبیل به دست بیاورید، پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید.

ضرورت انجام کارشناسی خودرو پیش از خرید 

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که قصد داشته اید خودرویی را خریداری کنید، اما از صفر بودن آن یا سالم بودن آن اطمینان نداشته اید. در اینگونه موارد به راحتی نمی توان به فروشنده اعتماد کرد و باید کسی که کارشناس خودرو است و تخصص کافی در این زمینه را دارد، برای خرید این خودرو به شما مشاوره بدهد. در اینگونه موارد شما می توانید با یک کارشناس فنی خودرو مشورت کنید. اما متاسفانه بسیاری از افراد به این موضوع علاقه ندارند و به فردی جز خودشان اعتماد ندارند. به همین دلیل به کارشناس خودرو مراجعه نکرده و در آینده دچار مشکل می شوند. برای مثال ممکن است خودرو مورد نظر سالم نباشد و ایرادی داشته باشد که در هنگام خرید خودرو برای خریدار قابل تشخیص نبوده است. همچنین ممکن است خودرو خریداری شده گران تر از قیمت واقعی به شما فروخته شود و شما متضرر شوید. به همین خاطر این موضوع را مهم می دانیم و تاکید می کنیم که در هنگام خرید هرگونه خودرو دست دومی با کارشناس خبره جهت کارشناسی خودرو مشورت کنید.

مراحل کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو مانند دیگر کارها نیازمند انجام مراحل فنی خاصی است که باید به دقت و به درستی انجام گیرد. در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما را با هر یک از مراحل کارشناسی خودرو بیشتر و دقیق تر آشنا کنیم. مراحل کارشناسی خودرو به ترتیب شامل انتخاب نوع کارشناسی خودرو، حضور کارشناس در محل، کارشناسی رنگ و بدنه، کارشناسی فنی خودرو، تست رانندگی خودرو، قیمت گذاری خودرو و ارائه گزارش کارشناسی خودرو می باشد. شما با مراجعه به کارشناس خودرو می توانید از همه این خدمات کارشناسی خودرو بهره مند شوید. اما اگر می خواهید بیشتر درباره هر یک از این مراحل بدانید با ما همراه باشید.

مرحله اول: انتخاب نوع کارشناسی

اولین مرحله از مراحل کارشناسی خودرو شامل انتخاب نوع کارشناسی خودرو می باشد. وقتی که شما با یک کارشناس فنی خودرو تماس می گیرد و از او می خواهید که در امر کارشناسی خودرو به شما کمک کند، باید توضیحات لازم را به کارشناس بدهید و نوع کاری که او باید انجام دهد را مشخص کنید. در شرکت پدیده خودرو نوع کارشناسی خودرو به دو دسته کارشناسی پایه و حرفه ای تقسیم می شود. در کارشناسی پایه، فرد کارشناس تمام جزئیات فنی خودرو را بررسی نمی کند و به صورت پایه بخش هایی اصلی خودرو که مد نظر است را مورد بررسی و تست قرار می دهد و بر این اساس گزارش کارشناسی را آماده می کند. اما در کارشناسی حرفه ای تمامی بخش های خودرو با جزئیات کامل مورد بررسی قرار می گیرد و گزارش نهایی با تمام جزئیات آماده و ارائه می شود.

مرحله دوم : حضور کارشناس در محل در کمتر از 45 دقیقه

دومین مرحله کارشناسی خودرو، حضور کارشناس در محل است که باید مراحل کارشناسی را انجام دهد و گزارش تهیه کند. کارشناسان ما در پدیده خودرو در کمتر از 45 دقیقه حداکثر در محل مورد نظر حاضر شده و مراحل کارشناسی خود را آغاز می کنند. معمولا برای بسیاری از افراد این زمان بسیار اهمیت دارد. متاسفانه در برخی مراکز کارشناسی، با تاخیر بسیار زیاد به درخواست مشتری پاسخ داده می شود و کارشناس نیز بعد از چند ساعت و یا حتی یک روز در محل حاضر می شود و این برای مشتری بسیار آزاردهنده است. البته این دو مرحله که تاکنون درباره آنها صحبت کردیم آنچنان مرتبط با کار کارشناسی خودرو نبودند ولی این را باید در نظر بگیرید که این دو مرحله خود از جمله پیش نیازهای یک کار کارشناسی اصولی خودرو می باشد که حتما باید به دقت انجام شود.