معرفی برخی از مهمترین معایب خودرو تیبا

خودرو تیبا یکی از محصولات شرکت سایپا می باشد که در سال های اخیر سر و صدای زیادی کرده است، امروزه به این خودرو ایرادهای بسیار زیادی گرفته می‌ شود که دلیل آن معایب خودرو تیبا می باشد،  به همین علت در این مطلب تصمیم گرفتیم تا کمی بیشتر درباره معایب خودرو تیبا صحبت کنیم تا بیشتر با معایب خودرو تیبا آشنا شوید و کار راحت تری برای خرید این خودرو داشته باشید و بتوانید بهتر برای خرید آن تصمیم بگیرید.

شکل ظاهری تیبا یکی از مهمترین معایب خودرو تیبا

شکل ظاهری خودرو تیبا نتوانست خیلی رضایت کاربران را به خود جلب کند، زمانی که شرکت سایپا خودرو تیبا را معرفی کرد  آن را یکی از زیباترین خودروهای ایرانی معرفی کرد و همین موضوع باعث شد که خریداران به آن به چشم یکی از زیباترین خودروهایی که تا به حال دیده اند نگاه کنند، متاسفانه بعد از ارائه این خودرو دو موضوع باعث جلب توجه خریداران شد، یکی اینکه منحنی های بسیار زیاد و خطوطی که در این خودرو به کار گرفته شده بود نتوانسته بودند که زیبایی لازم را به این خودرو ببخشند و دیگر اینکه شرکت سایپا ادعا داشت این خودرو توسط طراحان ایرانی طراحی شده است در حالی که این امر توسط گروه آنجلینا دیزاین صورت گرفته بود و مهندسین ایرانی تنها در ساخت آن همکاری کرده بودند، به همین علت است که طراحی ظاهری این خودرو را در بین معایب خودرو تیبا آوردیم.

معایب خودرو تیبا

مونتاژ ضعیف از دیگر معایب خودرو تیبا

یکی از مهمترین معایب خودرو تیبا این است که دارای ولتاژ بسیار ضعیفی می باشد، همین موضوع باعث شده است که اگر شما از نزدیک به خودرو تیبا نگاه کنید می توانید درزهای درب آن را مشاهده کنید که با یکدیگر فاصله دارند و به‌ صورت مناسب بر روی یکدیگر قرار نگرفته اند و همین موضوع باعث می ‌شود که باز و بسته کردن درب خودرو کار مشکلی باشد. البته موضوع مونتاژ ضعیف تنها در این خودرو نیست در تمامی خودروهای ایرانی شما می توانید این مورد را مشاهده کنید. با این حال انتظار می رفت که خودرو تیبا به عنوان یک خودرو جدید این عیب بزرگ را نداشته باشد. مونتاژ ضعیف تیبا که یکی از مهمترین معایب خودرو تیبا می باشد تنها به این مورد خلاصه نمی‌شود و می‌توان آن را که در روکش های خودرو نیز مشاهده کرد که که به درستی در جای خود قرار نگرفته اند، شما حتی می توانید بسیاری از عیوب داخلی را نیز درون این خودرو مشاهده کنید.

معایب خودرو تیبا

کابین تیبا یک کابین تقلیدی

یکی دیگر از معایب خودرو تیبا این است که هنگامی که داخل خودرو تیبا می‌شوید، اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می کند این است که صندلی ها و کابین داخلی این خودرو شما را به یاد خودرو ریو می اندازد، خودرو تیبا قرار بود که یک خودرو بسیار جدید و مدرن باشد به همین علت است که هنگامی که عناصر تکراری را در ساخت آن مشاهده می‌کنیم آن را در میان معایب خودرو تیبا قرار می دهیم. یکی دیگر از مواردی که در خودروی تیبا تقلید شده است رودری های آن است که کاملا مشابه با رودری های پرایدهای جدید ساخته شده است، همینطور کیلومترشمار و دورسنج خودرو نیز تفاوت چندانی با پرایدهای جدید ندارد. این موضوعات و شباهت ها با خودروهای قبلی شرکت سایپا باعث می شود که نتوانیم این خودرو را به عنوان یک خودرو ایرانی زیبا و مدرن بپذیریم.

معایب خودرو تیبا

سر و صدای زیاد بعد از گذشت زمان

قیمتی که شرکت سایپا برای خودرو تیبا تعیین کرده است باعث شده است که انتظارات از این خودرو بسیار بالا برود و به همین دلیل هنگامی که با جنس کنسول میانی این خودرو آشنا شدیم متوجه شدیم که یکی دیگر از معایب خودرو تیبا این است که نسبت به رقبا در این زمینه بسیار ضعیف عمل کرده است و بعد از مدت کوتاهی استفاده سر و صدای آن بسیار زیاد می شود. اگر با کمی دقت به وضعیت قرار گرفتن کلیدهای روی کنسول وسط این خودرو دقت کنید متوجه می‌ شوید که به صورت مناسب در جای خود قرار نگرفته اند، البته توجه داشته باشید که این موارد بهتر از خودروهای پراید جدید هستند ولی از آنجایی که قیمت خودرو تیبا بسیار گران است این موضوع را در میان معایب خودرو تیبا قرار دادیم چرا که انتظارات از این خودرو بسیار بالا است.

معایب خودرو تیبا

ایمنی پایین از مهمترین معایب خودرو تیبا

بسیاری از افرادی که برای خرید خودروهای گران‌ قیمت هزینه می‌کنند انتظار دارند که خودرو خریداری شده دارای ایمنی کافی باشد، در واقع می‌توان ایمنی را یکی از مهمترین  ویژگی ها برای خرید خودرو دانست، بنابراین زمانی که یک خودرو قیمت بالایی دارد همه انتظار دارند که ایمنی کافی را نیز داشته باشد در حالی که خودرو تیبا این چنین نیست و دارای ایمنی پایینی است. به همین دلیل ایمنی آن را در میان مهمترین معایب خودرو تیبا قرار دادیم. سیستم ایمنی خودرو تنها شامل کیسه هوای راننده، سیستم های ترمز به این صورت که سیستم ترمز جلو دیسکی و عقب کاسه ای می باشد و سیستم امنیتی که شامل قفل مرکزی و ایموبلایزر است.

معایب خودرو تیبا

کیفیت پایین قطعات مهمترین مورد از معایب خودرو تیبا

آخرین مورد از مهمترین معایب خودرو تیبا کیفیت پایین قطعاتی است که در ساخت این خودرو استفاده شده است، متاسفانه بسیاری از خریداران این خودرو اعلام کردند که قطعات این خودرو بسیار بی کیفیت هستند و به صورت کلی نمی‌توان به قطعات خودرو اعتماد کرد. از جمله قطعات بی کیفیتی که در ساخت این خودرو استفاده شده است می توان به مواردی از قبیل گیربکس، ترمز، صفحه کلاج و جلوبندی اشاره کرد که باعث شده اند در کل خودرو تیبا تبدیل به یک خودرو بی کیفیت نسبت به قیمت بالای آن شود.


امتیاز: بد خوب

 

 

کارشناسی خودرو دست دوم به خریدار کمک می کند تا خودروی موردنظر خود را قبل از خرید، بصورت تخصصی توسط کارشناس خودرو مجرب با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های دیجیتال کاملا بررسی کرده و از سلامت خودرو مطمئن شود و مهم تر از همه از قیمت واقعی خودرو اطلاع پیدا کند. بسیاری از خودروهای موجود در بازار که در آگهی ها مشاهده میکنید دارای ایرادات اساسی هستند که اصولا فروشنده ها از اعلام وضعیت واقعی خودرو خودداری میکنند ، هرکدام از این ایرادات تاثیر مستقیم در قیمت خودرو دارد کارشناس پدیده خودرو بعد از بازدید و بررسی کامل خودرو به کمک کارشناس خرید خودرو دست دوم اقدام به اعلام ضعیت کامل خودرو و قیمت واقعی آن به خریدار میکند . قیمت گذاری بر اساس معاملات واقعی صورت گرفته در بازار میباشد.

گزارش کارشناسی خودرو به صورت مکتوب و تصویری از طریق سایت پدیده خودرو امکان دانلود و مشاهده فرم کارشناسی خودرو را دارد.بازدید خودرو شامل رنگ و بدنه ، فنی و گیربکس ، سیستم برقی و آپشن و تست دیاگ و تست رانندگی میباشد. هزینه کارشناسی خودرو دست دوم بسته به نوع خودرو و نوع کارشناسی انتخاب شده متغیر خواهد بود.