مواردی که قبل از شروع مسافرت باید مورد بررسی قرار بگیرند

رانندگی به خودی خود امری است خطرناک و چنانچه پیش از شروع حرکت خودروی خود را بررسی نکرده باشید، احتمال وقوع مشکلات افزایش پیدا می‌کند؛ ترکیدن تایر، روشن نشدن چراغ‌ها و ... مشکلاتی هستند که می‌توانند خطراتی برای شما و دیگر وسایط نقلیه ایجاد کنند. بسته به نوع سفر و مسافتی که باید طی کنید، مواردی را باید مورد ارزیابی قرار دهید که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

 

سفرهای کوتاه


1. زیر خودرو را بررسی کنید تا مطمئن شوید نشتی وجود ندارد؛ چراکه وجود هرگونه نشتی می‌تواند سبب از کار افتادن سیستم فرمان، ترمز و یا جوش آورن خودرو شود.

2. از عدم وجود پنچری، پوسیدگی یا پارگی در تایرها اطمینان حاصل کنید.

3. خودرو را روشن کنید و از شخصی بخواهید پشت خودرو بایستد و شما را از روشن شدن چراغ‌های عقب، راهنما، ترمز و دنده عقب مطمئن سازد؛ همین کار را برای چراغ‌های جلو نیز، انجام دهید. 

4. صندلی یا صندلی‌های عقب را بررسی کنید و مطمئن شوید کسی در آنجا مخفی نشده است؛ گاهی اوقات سارقان در صندلی پشت مخفی می‌شوند و به محض روشن شدن خودرو، راننده را غافلگیر می‌کنند.

5. شیشه‌ها و آینه‌های خودرو را بررسی کنید تا سالم و تمیز باشند. 

6. صفحه کیلومتر و تمامی آمپرها، به خصوص نشانگر دمای موتور، را بررسی کنید و از صحت آنها اطمینان حاصل نمایید.

7. سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی خودرو را مورد بررسی قرار دهید تا در صورت لزوم بتوانید از آنها به راحتی استفاده کنید. 
 

سفرهای طولانی


1. روغن ترمز و فرمان و موتور، اب رادیاتور و شیشه‌شور را به صورت مرتب و با توجه به دفترچه راهنما، هنگامی که موتور خودرو خنک است، چک کنید.

2. تمامی سیم‌ها و اتصالات باتری را چک کنید و در صورت وجود هر اشکالی، سریعا آن را برطرف یا باتری را تعویض کنید.

3. برف پاک‌کنها را بررسی کنید. 

4. فیلتر هوا را بررسی کنید، چراکه آلودگی این فیلتر بر مصرف سوخت و عملکرد موتور تاثیر مستقیم دارد.

5. مطمئن شوید لاستیک زاپاس پنچر نیست؛ از وجود جک و درستی آن نیز، مطمئن شوید.

6. در صورت استشمام بوی غیرعادی و یا کم کردن روغن و دیگر مایعات، بیش از حد معمول، حتما به یک تعمیرگاه مراجعه کنید.


امتیاز: بد خوب

 

 

کارشناسی خودرو دست دوم به خریدار کمک می کند تا خودروی موردنظر خود را قبل از خرید، بصورت تخصصی توسط کارشناس خودرو مجرب با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های دیجیتال کاملا بررسی کرده و از سلامت خودرو مطمئن شود و مهم تر از همه از قیمت واقعی خودرو اطلاع پیدا کند. بسیاری از خودروهای موجود در بازار که در آگهی ها مشاهده میکنید دارای ایرادات اساسی هستند که اصولا فروشنده ها از اعلام وضعیت واقعی خودرو خودداری میکنند ، هرکدام از این ایرادات تاثیر مستقیم در قیمت خودرو دارد کارشناس پدیده خودرو بعد از بازدید و بررسی کامل خودرو به کمک کارشناس خرید خودرو دست دوم اقدام به اعلام ضعیت کامل خودرو و قیمت واقعی آن به خریدار میکند . قیمت گذاری بر اساس معاملات واقعی صورت گرفته در بازار میباشد.

گزارش کارشناسی خودرو به صورت مکتوب و تصویری از طریق سایت پدیده خودرو امکان دانلود و مشاهده فرم کارشناسی خودرو را دارد.بازدید خودرو شامل رنگ و بدنه ، فنی و گیربکس ، سیستم برقی و آپشن و تست دیاگ و تست رانندگی میباشد. هزینه کارشناسی خودرو دست دوم بسته به نوع خودرو و نوع کارشناسی انتخاب شده متغیر خواهد بود.