هدآپ

 

یکی از امکاناتی که امروزه خودروسازان در حال گسترش آن هستند، سیستم هدآپ (HUD-Display) است. این سیستم یک سری اطلاعات را بر روی شیشه ی جلوی خودرو نمایش میدهد. حال کاربرد  این سیستم در هر شرکتی فرق می کند و ممکن است هر کدام اطلاعات خاصی را نشان دهند. البته این سیستم به جز زیبایی، ایمنی خودرو را نیز بالا می برد. شما در پشت فرمان ناگریز مجبور هستید هر از چند گاهی چشم از جاده بردارید و به صفحه کیلومتر و یا صفحه نمایش خود برای سیستم صوتی و یا GPS نگاهی بیندازید. حال هدآپ آمده تا دیگر نیازی نباشد چشم از جاده بردارید و همه ی اطلاعات را در شیشه ی جلویی به شما نمایش می دهد.

هدآپ برای اولین بار توسط جنرال موتورز استفاده شد و بر روی پونتیاک گرند تریکس نصب شد. البته تا پیش از آن این سیستم در هواپیماهای جنگی مورد استفاده قرار می گرفت که به نوعی این تکنولوژی از آنها کپی برداری شده است. حال امروزه این سیستم در حال گسترش است و همه ی خودرو سازارن در تلاش هستند تا از این سیستم بر روی خودروهای خود استفاده کنند.

قبل از سال 2012 هدآپ فقط سرعت و دور موتور و در اندکی از خودروها شماره ی دنده را نشان میداد. اما در سال 2012 شرکت Pioneer این سیستم را متحول کرد. هدآپ جدید علاوه بر اطلاعات گذشته، اطلاعاتی همچون سیستم صوتی، اطلاعات تلفن همراه و GPS را نشان میدهد.شرکت Pioneer امروزه تبدیل به بزرگ­ترین شرکت تولید هدآپ شده است که این سیستم را به کمپانی های خودرو سازی میفروشد.

یکی از بزرگ ترین پیشرفت ها هدآپ نشان دادن جاده در مواقع هوای مه آلود است. همین امر سبب شده تا هدآپ به یکی از پرکاربرد ترین سینسم ها تبدیل شود.


امتیاز: بد خوب

 

 

کارشناسی خودرو دست دوم به خریدار کمک می کند تا خودروی موردنظر خود را قبل از خرید، بصورت تخصصی توسط کارشناس خودرو مجرب با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های دیجیتال کاملا بررسی کرده و از سلامت خودرو مطمئن شود و مهم تر از همه از قیمت واقعی خودرو اطلاع پیدا کند. بسیاری از خودروهای موجود در بازار که در آگهی ها مشاهده میکنید دارای ایرادات اساسی هستند که اصولا فروشنده ها از اعلام وضعیت واقعی خودرو خودداری میکنند ، هرکدام از این ایرادات تاثیر مستقیم در قیمت خودرو دارد کارشناس پدیده خودرو بعد از بازدید و بررسی کامل خودرو به کمک کارشناس خرید خودرو دست دوم اقدام به اعلام ضعیت کامل خودرو و قیمت واقعی آن به خریدار میکند . قیمت گذاری بر اساس معاملات واقعی صورت گرفته در بازار میباشد.

گزارش کارشناسی خودرو به صورت مکتوب و تصویری از طریق سایت پدیده خودرو امکان دانلود و مشاهده فرم کارشناسی خودرو را دارد.بازدید خودرو شامل رنگ و بدنه ، فنی و گیربکس ، سیستم برقی و آپشن و تست دیاگ و تست رانندگی میباشد. هزینه کارشناسی خودرو دست دوم بسته به نوع خودرو و نوع کارشناسی انتخاب شده متغیر خواهد بود.