ویژگی های سیستم امنیتی و دزدگیر خودروها

آشنایی با ویژگی های سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو می‌تواند مورد علاقه بسیاری از صاحبان خودرو و رانندگان باشد، در این مطلب قصد داریم با برخی از ویژگی ها و مشخصات سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو آشنا شویم تا با به دست آوردن اطلاعات بیشتر در این زمینه بتوانید دزدگیر مناسبی را برای خودرو خود انتخاب کنید.

انواع دزدگیر خودرو

قبل از آنکه بخواهیم درباره ویژگی های سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو صحبت کنیم بهتر است ابتدا به این موضوع بپردازیم که انواع دزدگیر خودرو به چند دسته تقسیم می شود؟ به صورت کلی می‌ توان انواع دزدگیر خودرو را به سه دسته دزدگیر ساده، دزدگیر تصویری و دزدگیر سیم کارتی تقسیم ‌بندی کرد که هر یک از این دزد گیرها دارای ویژگی ها و مشخصاتی هستند که در ادامه به بررسی آنها می ‌پردازیم. شما می ‌توانید با به دست آوردن اطلاعاتی درباره هر یک از این سه دزد گیر مناسب ترین آنها را با توجه به سلیقه و ویژگی‌ های خودرو خود انتخاب کنید.

 

سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو

دزدگیر ساده

یکی از پرکاربرد ترین و پر استفاده ترین انواع سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو دزدگیر ساده خودرو می باشد که با این که ویژگی‌ های چندان منحصر به فردی ندارد ولی قطعا می ‌توان آن را  پر استفاده ترین انواع سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو در ایران دانست. اگر با دقت به بیشتر خودروهای ایرانی دقت کنید متوجه می‌شوید که اکثر خودروها از این سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو استفاده می‌ کنند، این دزد گیرها دارای ضریب امنیتی بالایی نیستند و معمولا سارقان به راحتی می‌توانند آنها را از کار بیاندازند و اقدام به سرقت خودروی شما کنند. سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو ساده معمولا دارای ریموت کنترل می‌ باشد که حداکثر برد آن یک کیلومتر است، روند کار این سیستم به این شکلی می باشد که با سنسورهایی که در این دزدگیر وجود دارد در صورتی که ضربه ای به خودرو شما وارد شود با استفاده از صدا به شما هشدار داده می شود.

 

سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو

سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو تصویری

یکی دیگر از انواع مختلف سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو، دزدگیر تصویری خودرو می باشد که دارای یک ریموت کنترل تصویری است و تقریبا می ‌توان آن را جزو بهترین انواع دزدگیر خودرو در دنیا به حساب آورد. نکته قابل توجه درباره این نوع از سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو این است که برند های بی کیفیتی از آن نیز وجود دارد که ممکن است مشکلات زیادی را برای شما به وجود بیاورند، بنابراین سعی کنید که از برندهای با کیفیت تر، این دزدگیر استفاده کنید. با خرید برندهای با کیفیت این دزد گیر می توانید ویژگی‌ های بسیار زیادی را درباره امنیت فوق العاده بالای آن مشاهده کنید، روند کاری سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو به این شکل است که بر روی ریموت آن تصویری از یک خودرو وجود دارد که همان خودرو شماست در صورتی که ضربه ای به آن وارد شود و یا درب آن باز شود، یا کسی اقدام به روشن کردن خودرو کند این عمل به صورت تصویری در صفحه نمایش شما به نمایش در می آید و با استفاده از بوق و لرزش به شما اعلام هشدار می‌کند که برای خودرو شما اتفاقی افتاده است.

 

سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو

سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو سیم کارتی

نوع سوم از انواع سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو سیستم های امنیتی سیم کارتی می باشند که برندهای معتبر آن را می توان بهترین نوع از دزدگیرهای خودرو دانست. به صورت کلی روند کار سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو سیم کارتی را می توان به این شکل دانست که شما یک اپلیکیشن مخصوص بر روی گوشی خود نصب می‌ کنید که از طریق فرمان هایی قادر است با استفاده از اینترنت موقعیت های مختلف خودرو شما را به شما نشان دهد. با استفاده از این اپلیکیشن امکانات بسیار زیادی در اختیار شما قرار می گیرد که از جمله آنها می‌ توان به مواردی از قبیل روشن کردن خود را از راه دور و یا خاموش کردن آن از راه دور، امکان قرار دادن حداکثر سرعت برای یک خودرو و حتی نمایش موقعیت لحظه ای خودرو اشاره کرد. نکته قابل توجه درباره این سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو این است که دارای یک ریموت کنترل می باشد که می توانید از آن نیز استفاده کنید.

 

سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو

ویژگی های کلی یک سیستم امنیتی مناسب خودرو

برای انتخاب یک سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو باید موارد بسیار زیادی را در نظر داشته باشید، اولین موردی که باید درباره دزدگیر خودرو خود بدانید معتبر بودن برند محصولی است که خریداری می ‌کنید، قیمت مناسب و کیفیت خوب محصول از دیگر ویژگی هایی است که یک دزدگیر مناسب باید داشته باشد. در هنگام خرید سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو همواره به این نکته توجه داشته باشید که ریموت آنها کاملا مستحکم و مقاوم در برابر ضربه باشد و همینطور برد مناسبی نیز داشته باشند. کشور سازنده محصول و دارا بودن ضمانت نامه معتبر از دیگر مواردی است که در هنگام خرید سیستم امنیتی و دزدگیر برای خودرو باید به آن توجه داشته باشید. نکته آخری که درباره ویژگی ‌های یک دزدگیر خوب و مناسب باید به آن توجه داشته باشید این است که با انواع خودروها سازگاری داشته باشد و در برابر سیگنال های خارجی ناشناخته دارای ایمنی لازم باشد.

 

سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو

چرا باید سیستم امنیتی خودرو ما مهم باشد؟

با داشتن سیستم امنیتی قوی در خودرو می‌توانید از سرقت خودرو و یا لوازم و تجهیزات آن جلوگیری کنید، در صورتی که اشیایی درون خودرو شما باشد می ‌توان با استفاده از دزدگیر از سرقت آنها نیز جلوگیری کرد، می توانید با استفاده از سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو بدون استفاده از سوئیچ درهای خودرو را باز کنید، در صورت با کیفیت بودن سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو می توانید به راحتی با استفاده از علائم هشدار دهنده خودرو خود را پیدا کنید و همینطور کنترل خودرو خود را از راه دور به دست بگیرید.

 

 


امتیاز: بد خوب

کارشناسی خودرو به خریدار کمک می کند تا خودروی موردنظر خود را قبل از خرید، بصورت تخصصی توسط کارشناس خودرو مجرب با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های دیجیتال تشخیص رنگ خودرو کاملا بررسی کرده و از سلامت خودرو مطمئن شود و مهم تر از همه از قیمت واقعی خودرو اطلاع پیدا کند. بسیاری از خودروهای موجود در بازار که در آگهی ها مشاهده میکنید دارای ایرادات اساسی هستند که اصولا فروشنده ها از اعلام وضعیت واقعی خودرو خودداری میکنند ، هرکدام از این ایرادات تاثیر مستقیم در قیمت خودرو دارد کارشناس پدیده خودرو بعد از بازدید و بررسی کامل خودرو اقدام به اعلام وضعیت کامل خودرو و قیمت واقعی آن به خریدار میکند . قیمت گذاری بر اساس معاملات واقعی صورت گرفته در بازار میباشد

گزارش کارشناسی خودرو به صورت مکتوب و تصویری از طریق سایت پدیده خودرو قابل دسترسی میباشد.بازدید خودرو شامل تشخیص رنگ خودرو و کارشناسی بدنه خودرو ، فنی و گیربکس ، سیستم برقی و آپشن و تست دیاگ و تست رانندگی میباشد. هزینه کارشناسی خودرو بسته به نوع خودرو و نوع کارشناسی خودرو انتخاب شده متغیر خواهد بود.