کارشناس خودرو کیست و اهمیت کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو از مهم ترین مشاغل های موجود در کشورمان می باشد. و هر خریدار خودرو مایل است تا قبل از خرید خودرو مورد نظر خود از یک کارشناسی خودرو راهنمایی های لازم را بگیرید. تا بتواند بهترین و مناسب ترین خرید خود را انجام دهد. این شغل از حساس ترین مشاغل موجود می باشد.

کارشناس خودرو

کارشناس خودرو فردی است که که دارای تخصص لازمی می باشد که بتواند خودروی مورد نظر مشتری را از لحاظ فنی  و ظاهری مورد بررسی قرار دهد. کارشناس  فنی  دوره های مختلفی را از خودرو گذرانده است و در زمینه مشخصات ظاهری و شاسی و فنی  خودرو دارای علم و تخصص بسیار زیادی می باشد. که هر فردی این اطلاعات با ارزش را ندارد. خودرو کالای است بسیار با ارزش  و گران قیمت و که امروزه نیز جزء اولین کالای مورد تبادل و خرید و فروش می باشد. صنعت خودرو سازی اولین صنعت در جهان می باشد که روزانه میلیارد ها تومان بایت خرید و فروش آن هزینه می شود . روزانه صدها مدل  مختلف از برندهای بسیار مشهوری خودرو وارد بازار می شود که هر کدام از این ها دارای مشتریان بالقوه خود می باشند. بنابراین با توجه به اهمیت آن بهتر است قبل از خرید و استفاده از آن حتما از یک کارشناس خودرو مجرب و ماهر کمک های  لازم را بگیریم. شما می توانید در قبال پرداخت هزینه کمتری می توانید کالای به ارزش چندین میلیون را به راحتی خریداری و با خیال راحت از آن استفاده کنید.

 

اهمیت کارشناسی خودرو

اهمیت کارشناسی خودرو امروزه بسیار زیاد می باشد. در دنیای امروزه که کلاهبرداران به دنبال سود مازاد می باشند و از راهی وارد می شوند که بتوانند سود کلانی را به دست آوردند. بنابراین به دلیل این که خودرو نیز از مهم ترین و پر تقاضا ترین کالا های جهان می باشد . در نتیجه این سودجویان نیز به این صنعت راه پیدا کرده اند. به همین دلیل است که اهمیت و ارزش کاری کارشناس خودرو در این جا خود را بیشتر نشان می دهد و ایده ی بسیار خوبی است که قبل از خرید خودروی مورد نظر خود از کارشناس خودرو درخواست کنید تا از خودروی مورد نظر شما بازدید به عمل بیاورد تا با خیال راحت بتوانید هزینه ان را پرداخت کنید و استفاده کنید. از مهم ترین کارهای کارشناس خودرو این است که می تواند به رنگ واقعی آن پی ببرد و هم چنین خودرو را از نظر فنی  و موتور و گیربکس  و جلو بندی  و غیره بررسی کند.

تشخیص رنگ خودرو

خودرو های مختلف که دارای رنگ های متفاوتی می باشند در کارخانه ساخت توسط متخصصان رنگ و با استفاده از بهترین رنگ ها رنگ آمیزی شده اند. و فقط یک صافکار ماهر می تواند تشخیص دهد که رنگ موجود در بدنه خودرو مربوط به کارخانه است و یا نه توسط نقاش بعدا رنگ شده است. همانطور که در جریان هستید خودروی که توسط نقاش رنگ شده باشد دارای افت قیمت شدیدی می باشد. و به مرور زمان نیز این رنگ ازبین می رود . ولی رنگ اصلی که توسط کارخانه زده شده است برای سالیان سال باقی می ماند. بنابراین تشخیص رنگ خودرو از موضوعات بسیار مهم در هنگام خرید خودرو می باشد. که برای هر خریدار و حتی فروشنده این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است. کارشناس خودرو آموزش های لازم را برای تشخیص این مورد دیده است و می تواند در یک نگاه و به سادگی به رنگ شدن خودروی مورد نظر شما پی ببرد . که قطعا این مورد از چشم شما محفوظ خواهد ماند.

خرید خودرو

خرید خودرو از مهم ترین خرید های در جهان می باشد که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است . کارشناس خودرو می تواند مشاور و راهنمای بسیار خوبی برای شما در هنگام خرید خودرو باشد. بنابراین توصیه می شود که قبل از خرید خدرو به خصوص خودروهای دست دوم و گران قیمت که قرار است هزینه ی بالایی را متحمل شوید از کارشناس خودرو های مجرب استفاده کنید تا تصمیم درست و مناسبی را گرفته باشید. خودرو کالایی است که هنگام استفاده از آن مسئول جان و مال افراد دیگر نیز می باشید. و بنابراین خودرو شما باید دارای موتور و ترمز و بخش فنی بسیار خوبی باشد. که مشکلاتی را برای شما و دیگر عوام به وجود نیاورد.

 

 


امتیاز: بد خوب

 

 

کارشناسی خودرو دست دوم به خریدار کمک می کند تا خودروی موردنظر خود را قبل از خرید، بصورت تخصصی توسط کارشناس خودرو مجرب با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های دیجیتال کاملا بررسی کرده و از سلامت خودرو مطمئن شود و مهم تر از همه از قیمت واقعی خودرو اطلاع پیدا کند. بسیاری از خودروهای موجود در بازار که در آگهی ها مشاهده میکنید دارای ایرادات اساسی هستند که اصولا فروشنده ها از اعلام وضعیت واقعی خودرو خودداری میکنند ، هرکدام از این ایرادات تاثیر مستقیم در قیمت خودرو دارد کارشناس پدیده خودرو بعد از بازدید و بررسی کامل خودرو به کمک کارشناس خرید خودرو دست دوم اقدام به اعلام ضعیت کامل خودرو و قیمت واقعی آن به خریدار میکند . قیمت گذاری بر اساس معاملات واقعی صورت گرفته در بازار میباشد.

گزارش کارشناسی خودرو به صورت مکتوب و تصویری از طریق سایت پدیده خودرو امکان دانلود و مشاهده فرم کارشناسی خودرو را دارد.بازدید خودرو شامل رنگ و بدنه ، فنی و گیربکس ، سیستم برقی و آپشن و تست دیاگ و تست رانندگی میباشد. هزینه کارشناسی خودرو دست دوم بسته به نوع خودرو و نوع کارشناسی انتخاب شده متغیر خواهد بود.